پرسشنامه علل سکوت سازمانی

هدف: ارزیابی علل سکوت سازمانی (عوامل فردی، عوامل سازمانی، عوامل فرهنگی)

تعداد سوال: 24

تعداد بعد: 3

شیوه نمره گذاری: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 3400 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه علل سکوت سازمانی 

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

1- پرسشنامه عوامل مؤثر بر سکوت سازمانی

2- پرسشنامه فراموشی سازمانی

3- پرسشنامه ساختار سازمانی رابینز

تعریف سکوت سازمانی

نوعی اقدام آگاهانه که کارکنان انتخاب می کنند اطلاعات، باورها، افکار، ایده ها و تجربه های مرتب با کارشان یا بهبود محی کاری را به اشتراک ننهند. آنها سکوت را پدیده ای در سطح جمعی می دانند که در آن، کارکنان از ارائۀ اطلاعات، عقاید و دغدغه های خود در رابطه با مسائل و مشکلات بالقوۀ کاری خودداری می کنند. با وجود تفاوت های موجود در تعاری اندیشمندان، همه در یک چیز اتفاق نظر دارند، عدم تبادل دانش، اطلاعات و نظرات کارکنان که آسیب های جدّی هم به سازمان و هم به خود کارمند وارد می سازد. از جمله دلایل این پدیده در مطالعات می توان به تصور از ناتوانی مدیر در انجام کار، تصور اینکه جواب مثبتی نمی گیرند، تصور اینکه ممکن است به دیگران آسیب برسد، ویژگی های شخصیتی مدیر عالی، نحوۀ تعامل کارکنان، ترس مدیریت از بازخورد منفی و تفاوت های جمعیت و سایر دلایل اشاره کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *