پرسشنامه مواجهه با اطلاعات وایز، اردلز و چیانگ (2011)

هدف: ارزیابی مواجهه با اطلاعات

تعداد سوال: 6

تعداد بعد: 1

شیوه نمره گذاری: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 2400 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه مواجهه با اطلاعات وایز، اردلز و چیانگ (2011)

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

«ویلسون»[13] (2000) رفتار اطلاعاتی، رفتار اطلاع­جویی، رفتار اطلاع­یابی، و رفتار استفاده از اطلاعات را از یکدیگر متمایز می­کند. وی رفتار اطلاعاتی را کلّ رفتار انسان در ارتباط با منابع و مجراهای اطلاعاتی از جمله اطلاع­یابی فعال و غیرفعال و کاربرد اطلاعات می­داند. از نظر وی، رفتار اطلاعاتی شامل ارتباط رو در رو با دیگران و نیز دریافت منفعلانۀ اطلاعات بدون قصد انجام کاری با اطلاعات خاص می­شود، در حالی­که رفتار اطلاع­یابی را جستجوی هدفمند اطلاعات به‌منظور ارضای هدفی خاص در جریان جستجو تعریف می‌کند. فرد ممکن است با نظام­های اطلاع­رسانیِ دستی، یا با نظام­های اطلاعاتی مبتنی بر رایانه در تعامل باشد. همچنین ویلسون (2000) رفتار اطلاع­جویی را سطح جزئی‌تر رفتارِ به­کار گرفته شده از سوی جستجوگر در تعامل با نظام­های اطلاع­رسانی می­داند. از نظر وی، رفتار اطلاع­جویی شامل تمامی تعامل­ها با نظام، خواه در سطح تعامل انسان با رایانه (مانند استفاده از موشواره و انتخاب پیوندها)، خواه در سطح انتزاعی است (مانند اتخاذ یک راهبرد جستجوی بولی یا تعیین معیارهایی برای تصمیم­گیری دربارۀ اینکه کدام یک از دو کتابی که از مکان‌های هم­جوار قفسه یک کتابخانه انتخاب شده، سودمندتر است) که اعمال ذهنی، نظیر قضاوت دربارۀ  ربط داده­ها یا اطلاعات بازیابی‌‌‌شده را نیز شامل می­شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *