پرسشنامه منابع استرس زا برای والدین نوزادان نارس (استاندارد)

هدف: ارزیابی منابع استرس زا برای والدین نوزادان نارس (تغییر نقش والدی، عوامل محیطی، ظاهر و رفتار نوزاد و درمان)

تعداد سوال: 31

تعداد بعد: 3

شیوه نمره گذاری: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 4500 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه منابع استرس زا برای والدین نوزادان نارس (استاندارد)

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

از دهه1991 گسترش مراقبت از نوزادان سبب افزایش احتمال زنده ماندن نوزادان شده است ) 7(. امروزه پیشرفت علم نوزادان علاوه بر این که موجب زنده ماندن نوزادان خیلی نارس شده، عوارض را نیز در آنها کاهش داده است ) 4(. در کشور ما نیز با راه اندازی بخش مراقبتهای ویژه نوزادان میزان مرگ و میر نوزادان نارس کاهش یافته است. ولی این افزایش بقاء همراه با مشکلاتی برای آنها میباشد. در واقع کاهش مرگ و میر نوزادان کم وزن و نارس با افزایش نیازهای مراقبتی آنها همراه است ) 5(. از آنجا که تولد نارس یک رویداد غیرمنتظره است، والدین از لحاظ جسمی، روانی و عاطفی برای تولد زودرس نوزاد آمادگی ندارند. از طرفی بستری شدن نوزاد در بخش مراقبتهای ویژه برای آنها یک بحران شدید عاطفی به حساب میآید ) 1(. زیرا والدین را با استرسورهای متعددی از جمله پیامدهای پزشکی و جدایی ناشی از بستری شدن درگیر میکند. مواردی که در بخش منجر به استرس والدین می شوند شامل محیط فیزیکی، ظاهر و رفتار نوزاد و تغییر نقش والدی هستند ) 3(. بستری شدن نوزاد به مدت طولانی در بیمارستان منجر به جدایی والدین از نوزادشان و آشفتگی در زندگی خانوادگی میشود. والدین گاهی اظهار میکنند که هنوز احساس والد بودن نمیکنند و روشهای تثبیت ارتباط والد با نوزاد را یاد نگرفتهاند. به عبارتی این جدایی منجر به اختلال در نقش والدین و ایجاد مشکل در ادامه دلبستگی مادر و نوزاد بعد از تولد میشود ) 8(. بی توجهی به استرسهای عاطفی و روانی والدین باعث عدم دلبستگی والدین به نوزاد در زمان ترخیص شده که افزایش آسیبپذیری نوزاد و والدین را به دنبال خواهد داشت.

2 پاسخ به پرسشنامه منابع استرس زا برای والدین نوزادان نارس (استاندارد)

  1. عارف دوستی گفت:

    سلام و درود بر ترم آخر .الحق که اول اولین تو کارتون.خیلی ممنون.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *