پرسشنامه عوامل موثر بر نهادینه سازی فرهنگ ورزش در کودکان و نوجوانان

هدف: ارزیابی عوامل موثر بر نهادینه سازی فرهنگ ورزش در کودکان و نوجوانان (فعاليتهاي خانواده و گروههاي همسالان، فعاليت سازمانهاي غيردولتي (بخش خصوصي و سازمانهاي مردم نهاد)، فعاليت نهادهاي دولتي (سازمانهاي ورزشي، مدرسه و رسانه)، فعاليتهاي مشترك بخش دولتي و خصوصي، فعاليت نهادهاي ديني و مذهبي، فعاليتهاي تسهيل كننده)

تعداد سوال: 54

تعداد بعد: 6

شیوه نمر گذاری: دارد

تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 5500 تومان

خرید فایل

Desc (1)

پرسشنامه عوامل موثر بر نهادینه سازی فرهنگ ورزش در کودکان و نوجوانان

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

1- پرسشنامه نقش رسانه های صوتی و تصویری در توسعه ورزش و سلامتی

2- پرسشنامه اثرات فرآیند جهانی شدن بر توسعه ورزش

3- پرسشنامه موانع بازاریابی جذب و توسعه هواداران ورزشی

4- پرسشنامه بررسی عوامل مؤثر بر توسعه مشارکت ورزشی

5- پرسشنامه ارزیابی کیفیت سیستم توسعه استعدادیابی ورزشی الریک روجر (2010)

پرسشنامه عوامل موثر بر نهادینه سازی فرهنگ ورزش در کودکان و نوجوانان

عدم فعاليت بدني 35 درصد مردم جهان را دربرگرفته است و مرگ ناشي از عدم فعاليت بدني حتي از آمار مرگ ناشي از استعمال دخانيات بيشتر است. بر اساس گزارشها نزديك 500 ميليون فرد چاق در جهان وجود دارد و پيش بيني ميشود اين آمار به 1 ميليارد در سال 2030 برسد. بر اساس گزارش بخش بهداشت سازمان ملل در سال 2011 جهان نيازمند سياستهاي جهاني، ملي و منطقهاي در راستاي ارتقاي فعاليت بدني و جلوگيري از بيماريها است. بر اساس گزارشهاي عدم فعاليت بدني در گروههاي جوان و نوجوان پيش بيني ميشود آنها نسبت به والدينشان عمر كوتاه تري داشته باشند. در بسياري از كشورهاي صنعتي از جمله آلمان در چند دهه اخير اضافه وزن و چاقي مفرط در كودكان و بزرگسالان شيوع زيادي پيدا كرده است و اين مساله منجر به شيوع بيماريهاي متابوليك و قلبي و عروق گشته است كه در گذشته فقط در بزرگسالان شايع بودند. از عوامل مرتبط با اضافه وزن در كودكان و نوجوانان، ميتوان به آمادگي جسماني پايين، كم تحركي و چاقي، كم تحركي و موقعيت اجتماعي والدين اشاره كرد.  ، در بررسي عوامل موثر برنهادينه سازي ورزش همگاني در ايران دريافتند، عوامل فردي، گروهي، سازماني و محيطي در زمينهي نهادينه سازي فرهنگ ورزش همگاني تاثير گذار است. عوامل سازماني، به مجموعه عوامل مربوط به دستگاه هاي اجرايي ورزش همگاني كه بر توسعه و گسترش ورزش همگاني اشاره دارد. اين عوامل شامل اهداف و راهبردها، زيرساخت ها و امكانات، سيستم پاداش و تشويق، واحد تحقيق و توسعه، منابع انساني، بودجه، قوانين و مقررات، آموزش و ويژگي هاي ورزش همگاني است. قش عوامل مختلف از جمله رسانه  و خانواده مورد توجه پژوهشگران فرار گرفته است و بر تاثير به سزاي اين عوامل در گرايش به ورزش همگاني صحه گذاشته شده است. لذا لازم است عواملي كه در نهادينه سازي فرهنگ ورزش در كودكان و نوجوانان موثر است شناسايي شوند و اقداماتي در اين زمينه صورت گيرد، این پرسشنامه به بررسی این عوامل می پردازد.

4 پاسخ به پرسشنامه عوامل موثر بر نهادینه سازی فرهنگ ورزش در کودکان و نوجوانان

  1. آرمان گفت:

    سلام .ممنون بابت پرسشنامه. عالی بود

  2. رحمت گفت:

    بهترین سایت پرسشنامه هستین. خدا قوت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *