پرسشنامه عرف جامعه نسبت به تجرد طولانی مدت دختران (استاندارد)

هدف: ارزيابي تصور جامعه از تجرد طولانی مدت دختران (از دید دختران مجرد)

تعداد سوال: 5

تعداد بعد: 1

شیوه نمره گذاری: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 2400 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه عرف جامعه نسبت به تجرد طولانی مدت دختران (استاندارد)

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظور ماکس وبر از عرف، احساسات و باورهایی است که از نسلی به نسل دیگر منتقل میشود؛ ازاینرو، راهنمای جوامع سنتی گذشتة آنهاست. اعضای این جوامع، »درست« یا »معقول« بودن اعمال و رفتارشان را بر اساس طوالنیبودن زمانی ارزیابی میکنند که آن اعمال مقبول جامعه بودهاست. درصورتیکه جوامع اعمال خودرابراساس عقل ارزیابی میکنند. سنت از دیدگاه وبر، فقط به باورهایی اشاره میکند که از نسلی به نسل دیگر قابل انتقال است؛ درصورتیکه در دیدگاه گیدنز، سنت دارای چهار ویژگی مهم است: اول، درگیر رسوم است؛ دوم، سنت جمعیاست؛ سوم، سنت میتواند برای مردم، همانند کاهنی باشد که مسائل رمزآلود را توضیح میدهد؛ چهارم، سنت، باهویت افراد، درگیر است. میتوان گفت در نظر وبر قابل انتقالبودن از نسلی به نسل دیگر، به جمعیبودن اشاره میکند. در نظر گیدنز، بعضی سنتها تاریخ خیلی طوالنیای ندارند؛ درصورتیکه وبر به مدت زمان طوالنی اشاره میکند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *