پرسشنامه شناسایی و اولویت بندی شاخص های مؤثر در استقرار مدرسه زندگی

هدف: شناسایی و اولویت بندی شاخص های مؤثر در استقرار مدرسه زندگی از دیدگاه معلمان

تعداد سوال: 12

تعداد عامل: 12

شیوه نمره گذاری: دارد

منبع: محقق ساخته

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 3900 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه شناسایی و اولویت بندی شاخص های مؤثر در استقرار مدرسه زندگی

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

مدرسه زندگی چیست؟

یکی از زمینه‌هایی که مبدعان مدرسه ی زندگی در باب آن زیاد قلم زده‌اند، بیان نگرش آنها نسبت به انسان است. مطالعة نظریات تربیتی آنها در مورد انسان، ما را به این نظر سوق می‌دهد که آنها انسان را به صورت یک موجود بالقوه تصور می‌کنند. موجودی که باید پرورش پیدا کند، خود را بسازد و منشأ تغییر و اصلاح شود. ایشان به وجود قوای گوناگون در انسان قائل هستند. اما بالاتر از آن به این نکته هم باور دارند که تکامل واقعی انسان در گروِ تعادل همة قوای او با یکدیگر می‌باشد. لذا آنها انسان را به صورت یک کل یکپارچه در نظر می‌گیرند که باید همه جانبه رشد پیدا کند. اساساً انسانِ مورد نظر آنها، چیزی بیش از مجموع استعدادهای وی می‌باشد. از طرف دیگر برای بهترین صورت پرورش انسان روش‌هایی را عرضه کرده‌اند که هر کدامشان از مکتبی خاص الهام گرفته است.

به عبارت دیگر نصب‌العین قرار دادن مطالعات و بیانات افرادی چون روسو، پستالوتسی، فروید و … مبیّن آن است که مبدعان مدرسه ی زندگی از نظرات آنان غافل نبوده‌اند و حتی از آنها استفاده نیز کرده‌اند

در کل مدرسه ی زندگی انسان را موجودی می‌داند که تربیت، لازمة شخصیت وی است و خود اوست که باید به عنوان منشأ تغییرات اجتماعی و اصلاحات آن برآید.

4 پاسخ به پرسشنامه شناسایی و اولویت بندی شاخص های مؤثر در استقرار مدرسه زندگی

  1. رضا رحیمی گفت:

    سلام .خیلی ممنون بابت پرسشنامه ها تون.واقعا عالین

  2. احمد رسولی گفت:

    سلام ممنون بابت سایت عالی تون تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *