پرسشنامه شایستگی های محوری مدیران

هدف: ارزیابی شایستگی های محوری مدیران از دیدگاه مدیران و کارشناسان (مدیریتی، رهبری، حرفه ای، رفتاری، سیاسی – اجتماعی، فرهنگی – ارتباطی، شخصی، کارآفرینی، بهداشت روانی، اعتقادی، اخلاقی)

تعداد سوال: 28

شیوه نمره گذاری: دارد

تفسیر نتایج: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: Word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 4900 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه شایستگی های محوری مدیران

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

1- پرسشنامه ارزیابی شایستگی مدیریتی مدیران دانایی فرد و همکاران (1388)

2- پرسشنامه اولویت بندی شایستگی های مدیران رویدادهای ورزشی از دیدگاه اساتید

3- پرسشنامه سبک رهبری مدیران هرسی و بلانچارد

4- پرسشنامه ارزیابی شايستگی مدیران و رؤسا

وجود نیروهای شایسته را برای سازمان به عنوان مزیتی رقابتی در نظر میگیرد. راهکار اطمینان از انتصاب مطلوب، توجه به رعایت شرایط احراز شغل، ارزیابی عملکرد و مدنظر قراردادن شایستگی های مدیران است. شایستگی در تمام سطوح باید موردتوجه قرار گیرد و آنچه مهم میباشد، این است که این امر باید از بالاترین سطح آغاز گردد و برای تحقق اهداف سازمانی میبایست افراد لایق و کاردان در رأس امور قرار گیرند. بدیهی است که به جز یک مدیر شایسته، شخص دیگری قادر به تحقق انتظارات یک سازمان نخواهد بود و مدیر شایسته کسی است که هم دانش مدیریت داشته باشد و هم بتواند از تجارب به شکل مطلوبی استفاده نماید. این پرسشنامه به ارزیابی جامع انواع شایستگی های محوری در مدیران می پردازد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *