پرسشنامه اصلاح شده انگیزه های حمایتی هواداران جالای (2008)

هدف: بررسی انگیزه های حمایتی هواداران ورزشی(وفاداری تیم، هویت تیمی، سرگرمی، غرور اجتماعی، تعامل اجتماعی، درک بیرونی از تیم)

تعداد سوال: 20

تعداد بعد: 6

شیوه نمره گذاری: دارد

تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 4500 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه اصلاح شده انگیزه های حمایتی هواداران جالای (2008)

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

امروزه، فوتبال پرطرفدارترین و محبوب ترین ورزش در جهان است. در کشور ما نیز فوتبال بیشترین تعداد ورزشکار و هوادار را دارد. به طور کلی هوادار به کسی گفته می شود که به تیم ورزشی، ورزشکار یا ورزشی خاص علاقه مند است و از آن حمایت می کند. میزان این حضور و حمایت از هر باشگاه، متغیری کلیدی برای درآمدزایی و جذب حامی مالی محسوب می شود؛ زیرا عامل تعیین کنندۀ مهمی برای سایر منابع درآمدی است که به شکل مستقیم (از طریق بلیت فروشی)یا غیرمستقیم (از طریق فروش کالاهای مربوط به باشگاه، حامیان مالی و حتی فروش حق پخش تلویزیونی در برخی کشورها) تأمین می شود. اشکال زیادی از حمایت و رفتار حمایتی از باشگاه ها وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها، حضور هواداران در ورزشگاه است. البته عوامل بسیاری بر میزان حمایت از باشگاه اثر می گذارد که می توان آن ها را در قالب شاخص هایی مانند ویژگی های فردی، عوامل اقتصادی، عوامل مرتبط با ورزشگاه، مشارکت هرچند موضوع انگیزه بسیار پیچیده است، برخی ، ورزشی و هویت تیمی طبقه بندی کرد. تحقیقات موضوع انگیزۀ ورزشکاران  انگیزه های شرکت در ورزش همگانی و انگیزه های داوطلبان  را بررسی کرده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *