پرسشنامه استاندارد میزان گرایش به اینترنت

هدف: ارزیابی میزان گرایش افراد به اینترنت

تعداد سوال: 9

تعداد بعد: 1

شیوه نمره گذاری: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 1900 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه استاندارد میزان گرایش به اینترنت

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

1- پرسشنامه اعتیاد به اینترنت كيمبرلی یانگ

2- مقیاس اعتیاد به اینترنت

3- آزمون اعتیاد به اینترنت (استفاده آشکار و پنهان از اینترنت)

4- تست دلبستگی ( اعتیاد) به اینترنت

5- پرسشنامه تاثیر فضای مجازی (اینترنت) بر امنیت روانی کاربران

تعریف گرایش به اینترنت

در يك تعريف بسيار كلي ميتوان اينترنت را مخزني از اطلاعات خوب و بد، زشت و زيبا، اخلاقي و غيراخلاقي دانست. در اين پژوهش با پرسشهايي مانند هر روز اينترنت كار ميكنم و استفاده از اتاقهاي چت كه با گويههايي خيليزياد، زياد، متوسط، كم و خيليكم بررسي شده است. گسترش اعتياد به اينترنت با شرايط روانشناختي قبلي به وجود مي آيد. در اكثر مواقع، اين آسيب شناسي شامل افسردگي، اضطراب اجتماعي و انواع روان پريشيها است. وقتي فرد در معرض استفاده از اينترنت قرار مي گيرد، فرآيند كاربرد مشكل زاي اينترنت شروع مي شود. اين آسيب شناسي زمينه اي، نوعي آمادگي و تمايل است و موجب شروع استرس مي شود. از ديدگاه رفتاري شناختي، نشانه هاي اختلال شامل افكار وسواسي درباره اينترنت، كنترل تكانه ضعيف، ناتواني در متوقف كردن استفاده از اينترنت و مهمتر از همه، اين باور كه اينترنت تنها دوست فرد است. علاوه بر اين، در موقعي كه تماس برقرار نيست، به فكر اينترنت بودن، بار آينده تما سگرفتن را پيش بيني كردن و صرف مخارج زياد درباره اينترنت و كارهاي مربوط به آن نيز، نشانه هاي ديگر اين اختلال هستند. مشكلعمده ديگر، جد اكردن فرد از دوستان خود به نفع دوستاناينترنتي است و در نهايت نوعي احساس گناه درباره استفاده
از اينترنت و دروغ گفتن به دوستان درباره وقت صرف شده و سري نگه داشتن آن، نشانه هاي ديگر اين اختلال هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *