پاورپوینت مدل های بازاریابی رابطه مند

پاورپوینت مدل های بازاریابی رابطه مند

تعداد اسلاید: 30

نوع فایل: power point

حجم فایل: 5 مگابایت

انیمیشن و گرافیک: دارد

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 2900 تومان

خرید فایل

این فایل ارزشمند حاوی تعاریف بازاریابی رابطه مند، دلایل پیدایش، مدل های بازاریابی رابطه مند و …. در قالب تصاویر و شیپ های زیبا می باشد. این فایل مورد تایید گروه ترم اخر بوده و کیفیت ان تضمین شده است.

تعریف و مفهوم بازاریابی رابطه‌مند:

مشتری تنها منبع سودآوری شرکت‌ها در زمان حال و آینده است. ولی، به هر حال یک مشتری خوب که سودمندی بیشتری را ایجاد می‌کند همیشه امکان دارد که از دست برود؛ زیرا رقابت بر سر دستیابی به مشتریان خوب شدید است. (Gary,Byun,2001,8) شرکت‌های زمانه ما باید به حفظ و نگهداری مشتریان فعلی و ایجاد رابطه بلند مدت و سودآور با آن‌ها تأکید نمایند. دیدگاه اصلی حفظ مشتریان این است که باید با عرضه ارزش برتر به مشتری، رضایت وی را (پیوسته) تأمین کرد. (Katler,Gray,2001,17)فلیپ کاتلر بازاریابی رابطهمند را این گونه تعریف می‌کند:

بازاریابی رابطه‌مند عبارتست از ایجاد، حفظ و تقویت رابطه قوی با مشتریان و سایر گروه‌های ذینفع. (کاتلر،1999،790)

تعاریف مختلفی توسط محققان وتئوری پردازان برای بیان معنی ومفهوم بازاریابی رابطه مندمطرح شده است که درادامه برخی ازآنان قید می‌شوند:

بازاریابی رابطه مندبازاریابی است براساس تعاملات میان شبکه ای ازارتباطات است (Gummesson,1994،4). ازنظرپورتربازاریابی رابطه مندفرایندی است که به موجب آن خریداروارائه کننده، روابط مؤثر، کارا، اخلاقی، مشتاقانه وخویشاوندی رابرقرار می‌کنندکه این برای دوطرف منفعت دارد (Gummesson,1994،4). بازاریابی رابطه مند، نگهداری مشتریان وتوسعه روابط وجذاب‌ترکردن هرچه بیشتراین رابطه بامشتریان است (Fontenot and Hyman, 2004).

بازاریابی رابطه مندفهم ومدیریت ارتباطات مشتریان وتأمین کنندگان می‌باشد (Shelby and et al,2006). بازاریابی رابطه مندشناسایی، ایجاد، نگهداری وارتقای روابط بامشتریان وذینفعان شرکت است که این امرازطریق ایجاداعتماددرنتیجه عمل به تعهدات محقق می‌شود (Gummesson,1994).

بازاریابی رابطه‌مند عبارتست از ایجاد، حفظ و تقویت رابطه قوی با مشتریان و سایر گروه‌های ذینفع. (Kotler,1999,790)

2 پاسخ به پاورپوینت مدل های بازاریابی رابطه مند

  1. قادر گفت:

    سلام خدم عوامل ترم آخر.خیلی ممنون از زحمات بی دریغتان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *