پرسشنامه بررسی تاثیر قابلیت ها و کارایی بازاریابی بر بهره وری و تفکیک بازاریابی با میانجی گری متغیر شدت رقابت

هدف: بررسی تاثیر قابلیت ها و کارایی بازاریابی بر بهره وری و تفکیک بازاریابی با میانجی گری متغیر شدت رقابت (قابلیت های بازاریابی، کارآیی بازاریابی، تفکیک بازاریابی، شدت رقابت، بهره وری شرکت)

تعداد سوال: 30

تعداد بعد: 5

شیوه نمره گذاری و تفسیر: دارد

منبع: محقق ساخته (سفارش)

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 28000 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه بررسی تاثیر قابلیت ها و کارایی بازاریابی بر بهره وری و تفکیک بازاریابی با میانجی گری متغیر شدت رقابت

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

بازاریابی تفکیکی.
در این نوع بازاریابی شرکت در چندین قسمت بازار به کار اشتغال دارد اما برای هر یک از این قسمت ها، کالا و برنامه بازاریابی جداگانه ای تدارک می بیند. جنرال موتورز از همین خط مشی پیروی می کند و ادعا دارد برای هر گونه ” درآمد، مقصود و شخصیت ” یک نوع اتومبیل تولید می کند. آی بی ام هم برای قسمت های مختلف بازار کامپیوتر، پکیج های سخت افزاری و نرم افزاری زیادی را عرضه می دارد. 
بازاریابی تفکیکی معمولاً نسبت به بازاریابی غیر تفکیکی فروش کل بیشتری را به ارمغان می آورد. در عین حال این خط مشی سبب افزایش هزینه انجام کار ها هم می شود. در بازاریابی تفکیکی احتمال افزایش هزینه های زیر بیشتر است:
•    هزینه تغییر و اصلاح کالا:
تغییر و اصلاح یک کالا برای این که با نیاز قسمت های مختلف بازار جور درآید، معمولاً مستلزم صرف هزینه تحقیق و توسعه مهندسی و یا تأمین ابزار های لازم است.
•     هزینه های تولید:
تولید ۱۰ واحد از ۱۰ کالای مختلف به طور معمول گران تر از تولید ۱۰۰ واحد از یک نوع کالا تمام می شود. هر چقدر راه اندازی تولید طولانی تر و حجم فروش هر یک از کالا ها کمتر باشد، آن کالا گران تر خواهد بود. در هر حال اگر هر مدل از کالا ها در حجم بسیار زیاد فروش رود، هزینه های بالاتر زمان راه اندازی هر واحد کالا کمتر خواهد شد.
•     هزینه های اداری:
شرکت مجبور است برای هر قسمت بازار طرح بازاریابی جداگانه ای تهیه کند. این امر مستلزم تحقیقات بازاریابی، آینده نگری، تجزیه و تحلیل فروش، تبلیغات پیشبردی، برنامه ریزی و مدیریت کانال توزیع اضافی است.
•     هزینه های مربوط به موچودی کالا:
هزینه اداره و مدیریت موجودی های متنوع تر، بیش از موجودی هایی است که از تنوع محدود تری برخوردار است.
•     هزینه تبلیغات پیشبردی: 
شرکتی که از خط مشی بازاریابی تفکیکی تبعیت می کند، مجبور است برای تماس با قسمت های مختلف بازار از برنامه های پیشبردی مختلفی استفاده کند. پیامد این کار افزایش هزینه های مربوط به طراحی برنامه های تبلیغات پیشبردی و هزینه های مربوط به استفاده از رسانه های مختلف است.
از آن جا که اتخاذ خط مشی بازاریابی تفکیکی به فروش بیشتر منجر می شود و هزینه ها را نیز افزایش می دهد، در مورد سودآوری اتخاذ این خط مشی نمی توان حکمی کلی صادر کرد. شرکت ها باید درباره قسمت بندی بیش از حد بازار خود بسیار احتیاط کنند. اگر چنین شود، این امکان وجود که آن ها برای بسط و گسترش پایگاه مشتری سرانجام خواهان بازگشت به ضد قسمت بندی بازار شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *