پرسشنامه اعتماد اجتماعی (میرفردی و احمدی قارنائی، 1395)

هدف: ارزیابی میزان اعتماد اجتماعی  از ابعاد مختلف (اعتماد اجتماعی در روابط بین شخصی، اعتماد اجتماعی در روابط شخصی)

تعداد سوال: 9

تعداد بعد: 2

شیوه نمره گذاری: دارد

تفسیر نتایج: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: Word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 2900 تومان

خرید

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه اعتماد اجتماعی (میرفردی و احمدی قارنائی، 1395)

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

1- پرسشنامه اعتماد اجتماعی (سفارش)

2- پرسشنامه عوامل موثر بر اعتماد اجتماعی نسبت به مدیریت شهری

3- پرسشنامه تاثیر دینداری بر اعتماد اجتماعی

4- پرسشنامه بررسی تاثیر هنجارهای اجتماعی، اعتماد به دولت و عدالت در دریافت مالیات بر تبعیت از قوانین مالیاتی

5- پرسشنامه اعتماد به شبكه های اجتماعی مجازی (خدایاری و همکاران، 1393)

تعاریف مفهومی اعتماد اجتماعی

اعتماد: اعتماد به عنوان ویژگی فردی مطرح می‏شود و بر احساسات، عواطف و ارزش‏های فردی تأکید دارد و در بررسی اعتماد نظریه‏های شخصیت و متغیرهای فردی مورد توجه قرار می‏گیرد. بر اساس این دیدگاه، اعتماد با مفاهیمی چون همکاری، صداقت، وفاداری، صمیمیّت، امید و دگرخواهی ارتباط نزدیک دارد (اجاقلو و زاهدی، 1384: 95). منظور از اعتماد، پذیرش خطر مواجهه و ارتباط با دیگران است، با این تصور که آن‏ها چنان که انتظار می‏رود، رفتار خواهند کرد یا این که عمداً در پی آزار و اذیت ما نخواهند بود.

اعتماد اجتماعی در روابط بین شخصی: این نوع از اعتماد را می‏توان حسن‏ظن داشتن نسبت به افراد جامعه، جدای از تعلق آن‏ها به گروه‏های قومی و قبیله‏ای تعریف کرد. بنابراین، اعتماد مزبور تنها به روابط چهره ‌به ‌چهره محدود نمی‏شود. این نوع از اعتماد مرزهای خانوادگی، همسایگی، محلی و قومی را زیر پا می‌گذارد (امیرکافی، 1380: 32-31). اعتماد اجتماعی در زمینه‌ای فراتر از روابط چهره به چهره قرار دارد و در شبکه‏های موجود در سطح فرافردی جریان می‏یابد. بدین ترتیب، اعتماد اشخاص جای خود را به مقوله‌های اجتماعی انتزاعی‏تر و گسترده‏تری می‏دهد که در سطحی وسیع‏ر از مرزهای خانوادگی، همسایگی و طایفه‌ای قرار می‏گیرد. حوزه تعامل و ارتباط در اعتماد اجتماعی از سطح روابط و تعامل درون گروهی به تعامل بین گروهی ارتقاء می‏یابد. به طور خلاصه، اعتماد اجتماعی، هم اعتماد به اشخاصی است که می‌شناسیم و هم اعتماد به غریبه‌ها و کسانی است که آن‏ها را شخصاً نمی‌شناسیم.

2 پاسخ به پرسشنامه اعتماد اجتماعی (میرفردی و احمدی قارنائی، 1395)

  1. هاشم گفت:

    سلام و خسته نباشید .تشکر فراوان از خدمتتان به جامعه دانشجویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *