پرسشنامه ارزش های شخصیتی (P.V.Q)

هدف: ارزیابی ارزش های شخصیتی (ارزش مذهبی، ارزش اجتماعی، ارزش مردمی، ارزش زیبایی شناختی، ارزش اقتصادی، ارزش دانش، ارزش لذت جویانه، ارزش قدرت، ارزش وجهۀخانوادگی، ارزش سلامتی)

تعداد سوال: 40

تعداد خرده مقیاس: 10

شیوه نمره گذاری: دارد

تفسیر: دارد

کلید: دارد

نرم: دارد

پاسخ نامه: دارد

روایی و پایایی: دارد

تعاریف مفهومی: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 2700 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه ارزش های شخصیتی (P.V.Q)

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

مطالب مرتبط:

1- پرسشنامه شخصیت مرزی در جامعه ایرانی (BPI)

2- مقیاس خودیابی (SDS) براساس نظریه هاي مختلف شخصیت در دانشجویان

3- مقیاس شخصیتی اسکیزوتایپی کلاریج و بروکز (STA)

4- آزمون شخصیتی رورشاخ

5- پرسشنامه پنج عامل بزرگ شخصیت در کودکان (BFQ-C)

6- آزمون شخصیتی بندر – گشتالت

7-  پرسشنامه شخصیت خودشیفته آمز (NPI-16)

8- مقیاس شخصیتی مرزی (STB)

9- پرسشنامه 16 عاملی شخصیت کتل

10- پرسشنامه تیپ شخصیتی درونگرا و برونگرا

11- پرسشنامه تیپ شخصیت A و B

12- پرسشنامه شخصیتی پنج عاملی NEO-FFI– فرم کوتاه

13- پرسشنامه شخصیتی روان نژندی KNPI

14- پرسشنامه شخصیتی آیسنگ – فرم کودکان و نوجوانان

15- پرسشنامه شخصیتی پنج عاملی NEOPI-R – فرم بلند

16- پرسشنامه شخصیتی گری – ویلسون (GWPQ)

17- پرسشنامه شخصیتی آیسنگ – فرم بزرگسالان

18- پرسشنامه شخصیتی 3 عاملی کتل

19- پرسشنامه شخصیتی آیزنگ

20- پرسشنامه منبع استرس (شخصیت)

21- آزمون شخصیت مینه سوتا ( MMPI )

22- پرسشنامه شخصیت به عنوان منبع استرس

23- پرسشنامه شخصیت کتل (خلاصه شده)

24-پرسشنامه شخصیت زاکرمن – کلمن (ZKPQ-50-CC)

25- پرسشنامه شخصیتی چند جنبه ای ” برن رویتر “

ارزش مذهبی

این ارزشها با اصطلاحاتی همچون ایمان به خدا ، تلاش در جهت شناخت خدا ، ترس از غضب الهی و عمل کردن مطابق ضوابط اخلاقی که در کتابهای مذهبی آمده است ، تعریف می شود.از اعمال ظاهری که نشانگراین ارزشها هستند ،می توان رفتن به زیارت ، داشتن یک زندگی ساده ، ایمان داشتن به رهبران مذهبی ، عبادت خدا و راستگویی را بر شمرد.

ارزش اجتماعی

این ارزش با واژه هایی چون صدقه ، مهربانی ، دوستی و همدردی با مردم ، سعی در خدمت خدا بودن از طریق خدمت به خلق خدا ، فدا کردن آسایش و راحتی شخصی خویش و دستگیری از نیازمندان و محبت کردن به بیچارگان و درماندگان است.

ارزش مردمی

این ارزش با احترام برای فردیت ، عدم تبعیض میان اشخاص بر اساس جنس ، زبان ، مذهب ، طبقه، رنگ، نژاد و وضعیت خانوادگی ، امنیت اجتماعی یکسان ، حقوق سیاسی و مذهبی برای همه ،عدالت اجتماعی و بی طرفانه و همچنین احترام برای نهادهای مردمی شناخته می شود .

ارزش زیبایی شناختی

ارزش زیبایی شناختی با درک زیبایی ، شکل و تناسب و هماهنگی ، عشق به هنرهای زیبا :نقاشی ، موسیقی ،رقص ، مجسمه سازی ، شعر و معماری ، عشق به ادبیات ، عشق به دکوراسیون خانه و محیط اطراف ، آراستگی و نظم و ترتیب در همه چیز توأم است.

ارزش اقتصادی

این ارزش به جای تمایل به پول منافع مادی قرار می گیرد : فردی دارای ارزش اقتصادی بالا ،در انتخاب شغل خویش ، پول و منفع مادی را درنظر می گیرد .نگرش او نسبت به اشخاص ثروتمند و صاحبان کارخانه ها ، خوشایند و مثبت است و وجود آنها را برای توسعه کشور مفید می داند.

ارزش دانش

 این ارزش با عشق به دانستن اصول نظری از هر نوع ، فعالیت و عشق به کشف حقایق همراه است.فردی که دارای ارزش دانش در حدی بالاست ، برای موفقیت در یک کار اساسی ، علم به اصول نظری مربوط به آن را مورد بررسی قرار می دهد . او، جدیت درمطالعه را ارج می نهد ، به شرطی که توانایی او را برای درک حقایق و ارتباطات جدید ، افزایش داده و آرزوی او را به عنوان یک جستجوگر علم ، برآورده سازد .علم برای او به منزلۀ یک فضیلت است.

ارزش لذت جویانه

ارزش لذت جویانه  در این جا به مفهوم پسندیده بودن ، عشق به خوشگذرانی و دوری از درد و رنج است . برای یک لذت طلب ، حال مهمتر از آینده است . انسانی با ارزش لذت جویانه ، در مقابل لذات نفسانی خود را آزاد می گذارد و از درد و اندوه دوری می گزیند.

ارزش قدرت

ارزش قدرت در اینجا به این صورت تعریف می شود : پسندیده بودن حکومت و تسلط بر دیگران و همچنین رهبری دیگران. ویژگی های فردی که دارای ارزش قدرت بالایی است به این ترتیب است که ترجیح می دهد دارای شغلی باشد که فرصت اعمال اختیار بردیگران را داشته باشد . ترجیح می دهد در یک مکان کوچک حکومت کند تا اینکه در یک مکان بزرگ خدمت کند. ترس از قانون کشوری بیشتر از ترس از خدا ، او را از توسل به مسایل نامناسب برای رسیدن به پول باز می دارد و دیگر اینکه او عمیقاً از موقعیت خود آگاه است و حتی می تواند به خاطر حفظ منافع خویش
دروغ بگوید.

ارزش وجهه خانوادگی

ارزش وجهۀ خانوادگی  دراینجا به مفهوم پسندیدگی آن موارد از رفتارها ، نقشها، کارکردها و روابط است که وجهۀ خانوادگی فرد را تعیین می کند. این ارزش برای نقشهایی که به طورسنتی ، ویژگی طبقاتی جامعۀ هندی هستند ، احترام قائل است .همچنین به پاک ماندن خون خانوادگی با اجتناب از ازدواجهای طبقاتی اعتقاددارد . علاوه بر این با چشم اندازی محافظه کارانه حرمت نهاد سنتی خانواده را نگاه می دارد .

ارزش سلامتی

ارزش سلامتی توجه به نگهداری بدن در وضعیت مناسب به منظور تحمل وظایف و اعمال طبیعی است .این ارزش توجه به صیانت نفس را نیز در بر دارد. فردی با ارزش سلامتی بالا ، واقعاً احساس می کند که مبادا با انجام بعضی اعمال از روی غفلت ، به سلامتی خود آسیب برساند ،چرا که سلامت بدنی را برای پیشرفت و استفاده از توانایی ها ضروری می داند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *