پرسشنامه تحلیل و ارزیابی اقتصادی و زیست محیطی اجرای طرح تفکیک پسماند از مبداء

هدف: تحلیل و ارزیابی اقتصادی و زیست محیطی اجرای طرح تفکیک پسماند از مبداء (پیامدهای اقتصادی، پیامدهای زیست محیطی، پیامدهای جمعیتی و اجتماعی)

تعداد سوال: 21

تعداد بعد: 3

شیوه نمره گذاری: دارد

منبع: محقق ساخته (سفارش)

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 32000 تومان

خرید فایل

هدف: بررسی عوامل موثر بر همکاری دانشگاه و صنعت (عوامل مالی، عوامل فرهنگی و اجتماعی، عوامل آموزشی، عوامل مدیریتی، عوامل ساختاری)

پرسشنامه تحلیل و ارزیابی اقتصادی و زیست محیطی اجرای طرح تفکیک پسماند از مبداء

توجه: با توجه به اینکه اغلب محصولات این سایت حاصل تلاش های بدون وقفه تیم ترم آخر می باشد، هر گونه کپی برداری از مطالب سایت به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

طرح تفکیک پسماند از مبداء چیست؟

از نظر مردم زباله ، پسماندهاي آلوده اي بود که به نوعي بايد از شر آن خلاص مي شدند و براي از بين بردن آن هم چاره اي جز پرداخت هزينه هاي گزاف معدوم کردن وجود نداشت . هزينه هايي که دولت و يا مردم  و يا هردو به طور مشترک بايد پرداخت مي کردند.

در واقع پسماندها نه تنها  فاقد ارزش اقتصادي شناخته شده بودند بلکه به عنوان يک معضل هزينه ساز حضور سنگين خود را بر مردم تحميل مي کردند. اما امروزه زباله به عنوان يک منبع درآمد و ايجاد اشتغال محسوب مي شود و حتي به عنوان يک عامل الهام بخش و ماده خام دست مايه خلق آثار هنري شده اند.

طرح تفکيک زباله تر و خشک از مبدا يکي از اصلي ترين حلقه هاي زنجير بازيافت و بهره برداري از زباله است که اگرچه برنامه ريزي براي اجراي اين طرح از سال هاي پيش مورد نظر بوده اما اجرايي شدن آن اخيرا به طور جدي مورد توجه قرار گرفته است و امکانات لازم براي انجام آن تا حدي فراهم شده است. بخش اصلي تفکيک زباله تر و خشک در حال حاضر توسط بخش خصوصي انجام مي شود، که زباله هاي خشک را از پسماندهاي بيرون ريخته شده جدا  مي کنند اما نکته مهم در اين زمينه آموزش دادن، خانواده براي انجام اين تفکيک قبل از بيرون گذاشتن زباله‌هاست.

طرح تفكيك و بازيافت زباله‌ها علاوه بر آن‌كه مي‌تواند شهر را از آلودگي‌هاي زيست‌محيطي نجات دهد، در رونق بخشيدن به اقتصاد شهري هم تاثيرگذار خواهد بود؛ چرا كه از سويي گفته مي‌شود اجراي كامل طرح تفكيك زباله از مبدا، 40 ميليارد تومان درآمدزايي به دنبال دارد. چون از هزينه‌هاي جمع‌آوري زباله كاسته مي‌شود و نيز در ايجاد اشتغال و ايجاد توسعه پايدار موثر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *